Sztyblety to obuwie, które wyróżnia się cholewą ponad kostkę oraz płaskim obcasem. Dzięki temu zapewnia idealną stabilizację kostki, a także stabilność podczas przebywania na nietypowych powierzchniach. Buty tego typu stosuje się obecnie w codziennych stylizacjach łączonych z dopasowanymi spodniami wkładanymi do wnętrza obuwia. Najpopularniejsze i najlepsze modele najczęściej wykonane są ze skóry naturalnej, jednakże na rynku możne spotkać także buty wyprodukowane z imitacji. Obecnie preferowane są także niższe modele, które wykorzystywane są głównie w celach modowych. Jest to obuwie przeznaczone na porę jesienną lub wczesną zimę.

Jazda konno a sztyblety – zalety użytkowania

Ten typ butów jest idealnie wyprofilowany w celu prawidłowego ułożenia nogi w strzemieniu jeździeckim. Takie rozwiązanie zapewnia wysoki komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy konnej. Każdy jeździec powinien być wyposażony w co najmniej jedną parę sztybletów, ponieważ tylko wtedy może mieć pewność ułożenia stopy podczas jazdy, a także zapewnić stopie idealną ochronę przed kontuzją oraz oddziaływaniem trudnych warunków atmosferycznych.

Warto wiedzieć, że sztyblety damskie charakteryzują się wysokim poziomem wytrzymałości – szczególnie te, które wytwarzane są z naturalnej skóry. Sztyblety nie posiadają żadnych sznurowadeł ani zamków, a jedynie wstawkę gumową pozwalającą na łatwe włożenie obuwia na stopę. Kolejną zaletą użytkowania tego typu butów jest zapewnienie ciepła i ochrony przed wodą dla ciała człowieka. Odpowiednio zaimpregnowane obuwie jest w stanie wytrzymać nawet najcięższe warunki zewnętrzne – także te, które występują podczas jazdy konno. Sztyblety są też łatwe w utrzymaniu czystości, ponieważ do ich pielęgnacji wystarczy mokra szmatka, a następnie dedykowany impregnat do skóry zapewniający długotrwałą ochronę przed wodą, kurzem, błotem i niskimi temperaturami.

Sztyblety – dlaczego zyskują popularność w branży modowej?

Sztyblety damskie zdobywają coraz większą liczbę miłośników, ponieważ są niezwykle uniwersalnym typem obuwia, które ma szerokie zastosowanie w modzie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że pasują one niemalże do każdego rodzaju odzieży, a w szczególności do dopasowanych spodni materiałowych, kurtek dżinsowych oraz skórzanych stylizacji. Coraz większa popularność wynika także z faktu, iż cena takiego obuwia plasuje się na stosunkowo niskim poziomie w najpopularniejszych sklepach sieciowych.

Sztyblety — cena

W przypadku sztybletów ze skóry naturalnej – cena może sięgać nawet rzędu kilkuset złotych. Taki wydatek jest jednak sporą inwestycją, gdyż buty będą nam służyć przez długi okres pod warunkiem, że zostaną odpowiednio zaimpregnowane i czyszczone z użyciem naturalnych środków pielęgnacyjnych. Zdecydowanie dobrą decyzją jest zakup tego typu obuwia, ponieważ będzie ono wysoce uniwersalne, co oznacza, że pasuje do większości trendów odzieżowych.