Peeling kawitacyjny – czy zawsze jest bezpieczny?

Peeling kawitacyjny jest coraz częściej i chętniej wykonywany. Należy do najmniej inwazyjnych zabiegów pielęgnacyjnych zawartych w ofercie salonów kosmetycznych. Jednak mimo to, wielu z nas w dalszym ciągu ma wątpliwości czy kawitacja będzie dla nas w pełni bezpieczna oraz czy można robić ją o każdej porze roku.

Czy peeling kawitacyjny można wykonać latem?

Chcąc wykonać peeling kawitacyjny latem, mamy wątpliwości czy jest to odpowiednia pora roku na tego typu zabiegi. W końcu, kiedy jest gorąco nasza skóra więcej się poci, wydzielane są duże ilości sebum i przez to cera jest w dużo gorszej kondycji. Jednak należy wiedzieć, że nie ma to żadnego wpływu na zabieg kawitacji. Jest on zupełnie bezpieczny dla naszego ciała i można go spokojnie wykonywać.

Jednak należy wziąć pod uwagę, że lepiej zachować pewne środki ostrożności po zabiegu. Oto jak postępować latem:

– Nie powinniśmy narażać skóry na działanie promieni słonecznych przynajmniej do 24 godzin po wykonanym zabiegu
– Nie należy robić peelingu kawitacyjnego na świeżo powstałej opaleniźnie
– Po wykonanym zabiegu powinniśmy stosować kremy z filtrem UV

Jeśli nie zastosujemy się do tych zaleceń, możemy zrobić sobie krzywdę. Skóra po zabiegu jest delikatna i bardziej podatna na podrażnienia.

Peeling kawitacyjny – jakich efektów się spodziewać?

Jeśli chodzi o peeling kawitacyjny efekty jego działania są widoczne gołym okiem. Skóra wygląda estetyczniej. Ma jednolitą barwę, znikają zaczerwienienia oraz niedoskonałości. Czego jeszcze się spodziewać?

– Skóra staje się bardziej podatna na wchłanianie kosmetyków. Dzięki temu będzie czerpać więcej korzystnych substancji z preparatów, których używamy.
– Łatwiej będzie ją nawilżyć.
– Dzięki usunięciu zrogowaciałej warstwy naskórka, cera lepiej oddycha i jest odżywiona
– Cera staje się gładka i delikatniejsza
– Znikają przebarwienia skóry

Peeling kawitacyjny daje wiele korzystnych efektów, które sprawiają, że nasza cera prezentuje się dużo lepiej. Warto wykonywać go również latem, jednak należy pamiętać o zachowaniu ostrożności.