Trudno wyobrazić sobie profesjonalny makijaż, w którym brakuje kredki do oczu. Jednak czarna kredka to nie jedyne, co oferuje nam rynek. Jasna kredka do oczu również jest godna uwagi – to wielozadaniowy kosmetyk, który można stosować nie tylko do oczu! Pokochały go zarówno wizażystki, jak i kobiety lubiące eksperymentować ze swoim codziennym makijażem. Odpowiednio zastosowana kredka potrafi zdziałać cuda. Czytaj dalej, a poznasz nietypowe zastosowania tego produktu.

Kredka do oczu – nie tylko do oczu?

W przeciwieństwie do czarnej, klasycznej kredki do oczu, ta w odcieniu nude ma dużo więcej zastosowań. Poza nakładaniem jej na linię wodną można z powodzeniem stosować ją jako bazę pod mocne cienie, jako rozświetlacz łuku brwiowego oraz jako konturówkę do ust, dającą efekt ich powiększenia. Wiele kobiet za pomocą jasnej kredki rozświetla również wewnętrzne kąciki oczu. Umiejętne stosowanie jasnej kredki pozwala również na naturalne konturowanie twarzy, np. nosa. Wszystko to sprawia, że jasna kredka wydaje być się niezbędnym elementem kosmetyczki każdej kobiety.

Jaką kredkę wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele kredek – zarówno w odcieniu białym, jak i cielistym, czy też z przebłyskami różu i pomarańczu. Najbardziej uniwersalną kredką będzie ta, której kolor jest zbliżony do naszego naturalnego koloru skóry. Jeśli jednak zależy nam na efekcie rozjaśnienia i rozświetlenia, warto wybrać tę o ton jaśniejszą od cery. Taka kredka świetnie sprawdzi się do powiększania oczu, podkreślania brwi czy delikatnego zarysowywania ust. Zwróćmy również uwagę na jej trwałość i konsystencję. Kredka nie powinna być zbyt twarda. Najlepiej sprawdzi się ta wodoodporna, dając nam gwarancję, że nie spłynie po kilku mrugnięciach.

Jasna kredka do oczu może z powodzeniem zastąpić czarną. Jej stosowanie na linię wodną optycznie powiększy oko oraz nada spojrzeniu świeżości. Warto eksperymentować z różnymi odcieniami i konsystencjami – wtedy z pewnością odnajdziemy nasz ulubiony produkt.