Obecny okres nie należy do najłatwiejszych. Wszyscy widzimy jaki jest obecny stan służby zdrowia i jego niewydolność w teraźniejszych czasach bardzo się uwypukliła. Trudność w dostaniu się do lekarza, wszechobecne teleporady nie rozwiążą naszych zdrowotnych problemów. Natura jest bardzo sprytna i zna wiele środków, dzięki którym jesteśmy w stanie wyleczyć się z wielu naszych chorób (aczkolwiek nie wszystkich) i na pewno jest to dobry czas na otwarcie starych książek opisujące wpływ ziół na nasze organizmy oraz inne sposoby na poprawę zdrowia. W poniższym tekście przedstawimy Ci jeden prosty sposób na obniżenia ciśnienia.

Pij zioła i obniżaj ciśnienie!

Na pytanie “jak obniżyć ciśnienie w domu?” odpowiadamy “pij zioła!” Boski wpływ róznego rodzaju ziół na nasze organizmy nie jest znany od dzisiaj. Zielarstwo było metodą, która na przestrzeni wieków rozwijała się znacząco. Również i ono potrafi zbijać nasze wysokie ciśnienie, a jest tych ziół dużo i dostępność jest bardzo prosta, a co ważne, cena jaką za nie zapłacimy jest o wiele niższa. Zaznaczamy jednak, nie jesteśmy lekarzami i zioła nie zastąpią Ci w pełni porady lekarskiej.

Głóg wzmacnia mięsień sercowy, przede wszystkim normalizuje rytm pracy serca i rozszerza nasze naczynia krwionośne oraz obniża ciśnienie krwi. Jeżeli jesteś osobą, która się stresuje, to warto go stosować, ponieważ działa on odstresowująco. Dla przykładu można kupić 500 ml głodu, które starczy nam na kilka bądź kilkanaście dni, a jego cenawynosi poniżej 20 zł.

Skrzyp polny kojarzy nam się głównie ze wzmacnianiem naszych włosów czy też paznokci, natomiast ma on też zastosowanie jako środek obniżający ciśnienie. Potas, który zawiera skrzyp polny powoduje ponadto poprawę koncentracji jak i lepsza pracę nerek. Ziele skrzypu polnego jest bardzo tanie i 50 gr ziół możemy kupić już za ok. 4 zł.

Owoce dzikiej róży to absolutne bogactwo witamin. Poza tym, że jest świetnym składnikiem na wino, to flawonoidy, które zawiera obniżają ciśnienie krwi. Ponadto jest dobrym składnikiem spalania zbędnych kilogramów. Można pić napar z dzikiej róży, bądź też zakupić sok – jego cena to ok. 17 zł za 500 ml butelkę.

To tylko jedne z wielu ziół, które pomogą nam w walce z obniżaniem ciśnienia. Zachęcamy do zgłębiania lektury tematu, a przede wszystkim stosowania rozwiązań wpływających pozytywnie na nasze zdrowie.