Dla zachowania idealnego wyglądu karoserii zaleca się wykonanie polerowania samochodu w warsztacie oferującym usługi car detailing. Dla osiągnięcia idealnego efektu warto przekazać samochód w ręce profesjonalistów, którzy ocenią stan i jakość lakieru samochodowego.

Dlaczego warto skorzystać z usługi car detailing?

Przed przystąpieniem do polerowania auta należy dokładnie umyć pojazd i zapewnić czystość w mikroszczelinach. Do polerowania należy dobrać odpowiednie środki i sprzęt, aby nie powodować uszkodzeń. Polerowanie należy wykonywać kolistymi ruchami przy utrzymaniu stałej siły nacisku. Z tego powodu ręczne polerowanie wykonywane we własnym garażu jest czasochłonne i wymagające sporo wysiłku oraz sprzętu. Dodatkowo polerowanie należy przeprowadzać przy stabilnej temperaturze i wilgotności. Polerowanie ma na celu usunięcie zarysowań i uszkodzeń oraz przywrócenie głębokiego połysku lakieru. Osoby, które nie mają doświadczenia i wiedzy o polerowaniu powinny zdać się na usługi profesjonalistów. W przypadku usługi polerowanie auta cena zaczyna się już od 300 złotych. Dopiero bardziej zaawansowane polerowanie, które ma usunąć nawet do 85% zarysowań, będzie większym wydatkiem. Na cenę polerowanie wpływa jednak przede wszystkim rozmiar samochodu. Jednak warto zauważyć, że warsztaty zajmujące się car detailingiem oferują też pielęgnację wnętrza.

Kiedy podjąć decyzję o polerowaniu auta?

Polerowanie auto powinno zostać wykonane, gdy na lakierze pojawia się zadrapania, odpryski czy drobne rysy lub zmatowienie lakieru. Polerowanie auta jest wymagającą czynnością, do której trzeba użyć specjalistycznych narzędzi oraz wykorzystać doświadczenie specjalistów. Polerowanie auta wykonane w fachowy sposób zapewni odzyskanie utraconego blasku oraz elegancki wygląd lakieru. Dodatkowo profesjonaliści podejmą odpowiednią decyzję co do ilości etapów polerowania auta (jednoetapowa, dwuetapowa lub pełna-trzyetapowa).
Wybór sposobu polerowania auta podejmują profesjonaliści na podstawie takich czynników jak grubość powłoki lakierniczej, stopień czy głębokość uszkodzeń na powłoce lakierniczej. Istotny jest też fakt czy auto było wcześniej poddawane korekcie lakieru. W chwili wyboru właściwego rodzaju korekty lakieru jest również ustalana cena polerowania auta.

Jak przebiega polerowanie auta?

ajpierw samochód jest dokładnie myty, po czym musi zostać osuszone. Dopiero po tych czynnościach można dokonać oględzin powierzchni karoserii samochodu. Następnie profesjonaliści dokonają wyboru właściwych narzędzi (np. pasty czy pady polerskie) i przystąpią do polerowania lakieru. Po zrealizowanym polerowaniu auta warto zabezpieczyć lakier auta np. poprzez wykonanie powłoki ceramicznej.